Dursun UYAR - Yönetim Kurulu Başkanı

     01.05.1958 tarihinde Yozgat'a bağlı Divanlı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra, 1967 yılında Yozgat'ta başladığı orta ve lise öğrenimini, 1974 yılında Çorum'da tamamladı. 

     Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesin'den 1979 yılında mezun oldu.

     1980 - 1982 Yılları arasında Edebiyat Öğretmenliği yaptı.

     1982 Yılında öğretmenlikten istifa ederek, bir grup arkadaşıyla Yimpaş'ı kurdu. Kurduğu günden itibaren Yimpaş Holding ve holding'e bağlı başta Aytaç A.Ş. olmak üzere grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

 

YİMPAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU
 
Abdullah ÖRNEK - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

     1950 yılında Çiçekdağ'da doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra İmam Hatip Lisesi ve Yüksek İslam Enstitüsü'nü Kayseri'de bitirdi.

     Askerliğini Erzurum'da yedek subay olarak yaptıktan sonra Sorgun İmam Hatip Lisesi'nde öğretmen ve idareci olarak görev yaptı. Yerköy İmam Hatip Lisesi'nde 1989 yılına kadar müdürlük görevinde bulundu.

     Yimpaş Holding'in kuruluşundan beri kurum içinde olan ÖRNEK, 1989 yılından itibaren Holding bünyesinde fiilen çalışmalarını sürdürdü.

     1995-1999 yılları arasında Yozgat Milletvekili olarak TBMM'de görev yaptı. Bu dönemde Meclis Milli Savunma Komisyonu üyeliğine seçilerek iki dönem bu görevi sürdürdü. 18 Nisan 1999 milletvekili genel seçimlerinde kendi isteğiyle tekrar aday olmadı. Holding bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ÖRNEK evli ve 6 çocuk babasıdır.

YİMPAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU
 
Mehmet Ali LEKESİZ - Yönetim Kurulu Üyesi

    1956 Yozgat doğumlu. İlkokulu köyde ortaokul ve liseyi Yozgat'ta okudu. 1979 yılında Yozgat Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Kısa bir süre öğretmenlik yaptı. ardından 3 yıl kadar serbest ticaretle uğraştı.

    1976-1979 yılları arasında Türkiye Zirai Donanım Kurumunda 3 yıl görev yapan LEKESİZ, 1982 yılında Yimpaş'ın kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yaptı ve halen de bu görevine devam etmektedir.
YİMPAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU
 
İdris KARTAL - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

      1956 yılında YOZGAT/Akdağmadeninde doğdu. Yüksek öğrenimini Kayseri İlahiyat fakultesinde tamamladı. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Pedegojik formasyon, insan psikolojisi, toplum pisikolojisi üzerine çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Malatya Fatih Lisesi, Malatya Merkez Ortaokulu ve Yozgat İmamhatip Lisesinde toplam 10 yıl öğretmenlik ve idarecilik görevinde bulundu.     

     1987 yılından itibaren Yimpaş Grup Şirketlerinde İnsan Kaynaklarından Sorumlu yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

YİMPAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU
 
Mustafa Teoman TURAN - Yönetim Kurulu Üyesi

    1965 yılında Yozgat'ta doğmuş, yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlamıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Teoman TURAN 1990 yılında Yimpaş grubunda başladığı iş hayatına halen, Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.